Fogászati híd behelyezése akkor kerül sor, amikor kiterjedtebb foghiány alakul ki. Az ép fogakra helyezett fogászati híd alkalmazása akkor kivitelezhető, ha a hiányzó terület szélein ép fogak állnak rendelkezésre (nem mozgó, nem gyulladt fogak vannak). Az egészséges fogak lesznek a híd „pillérei”, amire rögzítésre kerül az új fog. Hiányosabb vagy rosszabb fogak esetében mindenképpen implantátum beültetése javasolt.
Csotpótló beavatkozás, a hiányzó fogak pótlásának ma elérhető legjobb módszeréhez a fogászati implantátum beültetéshez, amit sok esetben csontpótlás előz meg. Vannak olyan anatómiai jelenségek, melyek nem teszik lehetővé a mesterséges foggyökerek beültetését. Tipikusan ilyen eset az, amikor nincs elegendő csontállomány, vagy az nem elég vastag ahhoz, hogy nagy biztonsággal be lehessen ültetni az implantátumot. Speciális esetekben tehát a csontpótlás előzi és alapozza meg az implantációt.
Fogászati implantátum beültetésére akkor kerül sor, ha Ön elveszítette egy vagy több fogát (azt orvosi okokból ki kellett húzni, vagy fogágybetegség következményeként meglazult és kiesett). A fogbeültetés leggyakoribb formája az, amikor egy hiányzó fogat kell implantátummal pótolni.
Kivehető fogpótlás, vagy köznapi használatban protézis alkalmazására akkor kerül sor, amikor részleges, vagy teljes foghiány lép fel. Az előbbi esetben még vannak ép fogak, de azok nem alkalmasak híd, korona, vagyis fix fogpótlásra, az utóbbi esetben már nincsenek ép fogak, vagy fogak és a csontállomány sem tesz lehetővé implantátum beültetését. Ilyen esetben a teljes kivehető fogpótlás az egyetlen megoldás, ami az az új eljárásoknak és technikáknak köszönhetően nagy mértékben javíthatja a páciens életminőségét.
A Szent Lukács SPA Dental fogspecialistái segíthetnek abban, hogy Önnek a legmegfelelőbb fogpótló eljárást találják meg. Egy ilyen nehéz kérdésben mindenképpen javasolt egy konzultáció. Keressen bátran bennünket!