„Az olyan fürdők látogatása, mint a Lukács vagy a Rudas, nem kirándulási alkalom a wellnessbe, hanem az élet része.” – írja J. A. Tillmann filozófus, esszéista, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Elméleti Intézetének igazgatója a Más-világi megfigyelések, utak és utazók című kiváló esszékötetében. Mi pedig boldogok vagyunk, hogy az „élet részének” bejáratában a szép mosolyért dolgozunk.
„Utazni sokfelé és sokféleképpen lehet. Fiatalon valószínűleg feleannyit sem láttam volna, mint felnőtt koromban. Lévén, hogy a látásnak az értés az előfeltétele; azt észleljük, amire ki vagyunk élesedve. Különben csak felületek mutatkoznak; a többé vagy kevésbé egzotikus életmozi képei. Az utazó első benyomásainak foglya. Ez helyzetéből elkerülhetetlenül adódik, és még a hivatásos utazók esetében sincs másként. Alighanem ez a tapasztalat képezi az elsődleges indítékát annak, hogy lejegyezzük, mi tűnt fel utazás közben, mi esett meg velünk, és az írás során megkíséreljük a tájak, találkozások és történések megértését.”
J. A. Tillmann esszékötete remek olvasmány a Lukács Fürdőbe, illetve fogászati rendelőnkbe érkező pácienseinknek, főleg ha nem autóval érkeznek. Buszon, villamoson utazva, kedvet kaphatunk más utazásokhoz is. Különösen a 4-6-os villamoson, valamint a HÉV járatain javasoljuk a kötet lapozását, a Margit-híd budai hídfői állomásáig sok érdekes fejezetre bukkanhatnak. 🙂
Az irodalom a „közelünkben” van, azt tudta-e, hogy a Lukács fürdő teraszán kezdődik az egyik legszebb magyar regény?
Látogasson el hozzánk és nyisson új fejezetet Ön is szép mosolyával az életében!